Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Z audiobookiem na ścieżkę "Tarnawa Niżna - Dźwiniacz Górny"

szlaki-sciezki-bezdroza Bieszczady obfitują w rozmaite ścieżki przyrodnicze. Przechadzając się nimi najczęściej mamy do dyspozycji tablice informacyjne, z których dowiadujemy się o specyfice danej ścieżki. BdPN wychodzi naprzód technololgii.

red. Joanna Zwolińska

Opublikowano: 4 sierpnia 2020 11:36 | Aktualizacja: 4 sierpnia 2020 11:36

Dla wszystkich, którzy wybierają się ścieżką przyrodniczo-historyczną "Tarnawa Niżna - Dźwiniacz Górny"  BdPN przygotował specjalną propozycję - zwiedzanie z audiobookiem. 

 

 

Wejście na ścieżkę znajduje się tuż za hotelikiem "Baza nad Roztokami" w Tarnawie Niżnej. Wędrówka odbywa się łąkami, pośródk których często pojawiają się bobrowe rozlewiska z malowniczymi szuwarami, torfowiska, a także starodrzewy, okryte mchami i porostami.

 

 

Kryje się tu też wiele historycznie cennych miejsc - przydrożne krzyże, cmentarze, ślady po cerkwi i dworze w Dźwiniaczu Górnym, a także fundamenty dawnych domów. 

 

 

W wędrówce towarzyszyć wam będzie smętnie płynący San, wyznaczający w tym miejscu granicę z Ukrainą.

 

 

Symbolem tej ścieżki jest kosaciec żółty, kwitnący latem. 

 

 

BdPN udostępnił audiobooki na swojej stronie internetowej. Możecie je pobrać również TUTAJ

 

 

źródło: www.bdpn.pl

 

 

 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.