Wielkanoc już za niecałe dwa tygodnie. W wielu domach rozpoczęły się przygotowania, ale kto jeszcze nie zdążył zaopatrzyć się w ozdoby, będzie miał ku temu sporo możliwości. W najbliższy weekend w Baligrodzie, Ustrzykach Dolnych i Lesku odbędą się jarmarki.

Gminny Ośrodek Kultury w Baligrodzie zaprasza w niedzielę, 10 kwietnia na jarmark wielkanocny. Wydarzenie odbędzie się w miejscowym parku, a w przypadku złych warunków atmosferycznych w sali GOK-u na Placu Wolności 11.

Jarmark będzie obfitował w różnego rodzaju kiermasze: wielkanocnych ozdób, ciast i wypieków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Baligrodu i Mchawy. Nie zabranie też swojskich wędlin oraz domowego chleba. Podczas imprezy zaprezentowane zostaną również wyroby rękodzielnicze, które wykonali uczniowie oraz harcerze ze Szkoły Podstawowej w Baligrodzie.

Celem naszego spotkania jest pielęgnacja i podtrzymanie corocznych tradycji świątecznych

– informuje Gminny Ośrodek Kultury w Baligrodzie.

W niedzielę jarmark wielkanocny odbędzie się również w Ustrzykach Dolnych. Dla wszystkich mieszkańców i przyjezdnych na miejscowym Rynku, Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji przygotowało stoiska, gdzie lokalni wystawcy będą prezentować swoje wyroby kulinarne i rzemieślnicze. Częścią artystyczną, która będzie miała miejsce na górnym deptaku zajął się Ustrzycki Dom Kultury.