W Zespole Szkół w Bukowsku rozegrano Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Unihokeju Dziewcząt. Na turnieju stawiło się 8 najlepszych drużyn Podkarpacia wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Stawką zawodów było prawo do reprezentowania naszego województwa na arenie ogólnopolskiej.

Gospodynie z Bukowska bardzo dobrze rozpoczęły turniej wygrywając 2:0 z grającymi na co dzień w hokeja na lodzie dziewczynami z Dębicy. W kolejnym meczu rozgromiły 5:0 drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Stobiernej, a o pierwsze miejsce w grupie po ciężkim boju pokonały 3:1 koleżanki z zaprzyjaźnionego klubu Pancerni Żurawica.

W grupie finałowej najtrudniejszy okazał się mecz z „dwójką” ze Stobiernej. Po remisie 1:1 podopieczne Jakuba Barć chcąc myśleć o tytule mistrzyń musiały wygrać z niepokonanymi dotąd unihokeistkami z Pustkowa. W tym meczu lider ekipy gospodarzy – Milena Łabaj strzelając 3 szybkie bramki nie pozostawiła nikomu złudzeń, kto jest najlepszą drużyną na Podkarpaciu.

Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 6:1, a 17 strzelonych bramek w całym turnieju i doskonała dyspozycja kapitana drużyny z Bukowska to świetny prognostyk przed zawodami Ogólnopolskimi, które corocznie odbywają się w początkiem czerwca w Elblągu.

Podsumowania turnieju oraz wręczenia pucharów i nagród dokonali Marek Bańkowski, wójt gminy Bukowsko oraz Andrzej Chrobak, dyrektor Zespołu Szkół w Bukowsku.

Źródło i zdjęcie główne: UG Bukowsko