Do wszystkich sympatyków STS-u Sanok dotarła dzisiaj bardzo dobra wiadomość. Klub z grodu Grzegorza poinformował niedawno, że z powodów finansowych nie zagra w Polskiej Hokej Lidze. Dzisiaj jednak sytuacja diametralnie się zmieniła.

Urząd Miasta Sanoka wraz z burmistrzem Tomaszem Matuszewskim na czele po wielu działaniach, pozyskali sponsorów gwarantujących wymagany minimalny budżet na grę w Polskiej Hokej Lidze w sezonie 2022/2023.

Walka do końca i nieustępliwość przynosi efekty nie tylko na boisku ale również w biznesie sportowym. Nie lubię przegrywać, więc nie złożyłem broni do końca. Udało się pozyskać środki, które umożliwią sanockiej drużynie grę w najwyższej lidze

– powiedział Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka.

Przypomnijmy. Pięć dni temu, zarząd klubu w oświadczeniu poinformował o nie przystąpieniu drużyny do rozgrywek Polskiej Hokej Ligi w najbliższym sezonie. Taka decyzja została podjęta w obawie przed brakiem gwarancji możliwości zapewnienia stabilnego poziomu finansowania. Było to spowodowane przyczynami losowymi, związanymi z pożarem fabryki głównego sponsora klubu – firmy Ciarko.

Zdjęcie główne: Tomasz Sowa