Reklama

Rozporządzenie w/s zmian w obostrzeniach opublikowane nocą

Opublikowano: 23 lutego 2021 09:06
Autor: AP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

strefa-covid-19 Wczoraj przed północą rząd opublikował najnowsze rozporządzenie w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów okołocovidowych

Rozporządzenie zostało opublikowane  w DzU z 22 lutego pod poz. 336 jako nowelizacja poprzednich rozporządzeń. Nowe przepisy obowiązują od dzisiaj. Jakie zmiany przyniosą dla mieszkańców naszego kraju?

Sprecyzowano zasady dotyczące kwarantanny po przyjeździe do Polski.

Wszystkie osoby wjeżdżające do Polski (także samochodami osobowymi) zobowiazane są do odbycia kwarantanny. Z kwarantanny będą zwolnione osoby, które przedstawią zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego przeciwko COVID-19 szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej.

Ponadto kwarantanna nie będzie obowiązywać uczniów pobierających naukę w Polsce lub w państwie sąsiadującym wraz z opiekunami, dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym w Polsce lub w państwie sąsiadującym i ich opiekunów oraz studentów, uczestników studiów podyplomowych, kształcenia specjalistycznego i innych form kształcenia, doktorantów kształcących się w Polsce lub w państwie sąsiadującym a także osób prowadzących działalność naukową.

Leczenie uzdrowiskowe.

Aktualne rozporządzenie uchyla ograniczenia w lecznictwie uzdrowiskowym. Jednak warunkiem rozpoczęcia leczenia czy rehabilitacji jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, z materiału pobranego w terminie nie wcześniejszym niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia turnusu rehabilitacyjnego. Testy będą nieodpłatne dla pacjentów, ma za nie  płacić  NFZ.

Zmiana kolejności szczepień. 

Osoby zatrudnione w ogrzewalniach i noclegowniach zostały włączone do kolejki  zaraz po pacjentach zakładów opiekuńczo-leczniczych.


CZYTAJ TAKŻE: Przestrzeganie zaleceń kluczem do wygrania z pandemią


Modyfikacja zakazu zgromadzeń.

Wprowadzone zmiany nie mają wpływu na wiekszość Polaków, bo z zakazu są wyłączeni biorący udział w konkursach na stanowiska referendarzy sądowych i asystentów sędziów.

Zaostrzono obostrzenia dotyczące kasyn.

W kasynach i pozostałych oobiektach działalności związanej z eksploatacją automatów do gier hazardowych będzie mogła przebywać maksymalnie  1 osoba na 15 m2 powierzchni dostępnej dla klientów. Konieczne będzie zachowanie odległości co najmniej 1,5 m między klientami. W kasynach nie będzie już można spożywać napojów i posiłków.

Jak widzimy zmiany nie dotyczą wiekszośći Polaków. Natomiast minister zdrowia zapowiedział już, że dziś lub jutro zostaną ogłoszone nowe zasady sanitarne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.