Bieszczadzka Stajnia Carpatica znajduje się w samym sercu Bieszczadów Wysokich w miejscowości Krzywe k/Cisnej. Jest to idealna baza wypadowa do konnej jazdy terenowej. 

Carpatica to idea naturalnego podejścia do koni i budowanie relacji człowieka z koniem. Wszystkie konie w stadzie są łagodne, odważne i zrównoważone. Ze względu na te cechy nadają się zarówno dla dzieci, dla początkujących i zaawansowanych jeźdźców.  

Stajnia Carpatica to miejsce dla ludzi z pasją. 

Dla zaawansowanych jeźdźców stajnia organizuje kilkudniowe rajdy po Bieszczadach. Rajdy to przede wszystkim wielogodzinny kontakt z koniem, całodobowa opieka nad zwierzęciem i wielokilometrowe trasy. To wszystko bez wątpienia tworzy silny związek emocjonalny człowieka z koniem. Jedna z przykładowych tras to przepiękne łąki na Zubeńsku, Jawornik, Jeziorka Duszatyńskie i Chryszczata.

Bezsprzecznie taka wyprawa jest również wyjątkową przygodą, sprawdzeniem umiejętności, wytrzymałości, a być może jeszcze charakteru  i stosunku do ludzi. 

W okresie poza rajdowym (wakacje i ferie) Stajnia Carpatia prowadzi naukę jazdy konnej dla początkujących zaczynając od pomocy w karmieniu. Potem nauka czyszczenia i siodłania po to, aby na zakończenie poznać podstawowe elementy ujeżdżania. 

Dla dzieciaków stajnia ma propozycję oprowadzania. 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Stajni Carpatica