Na stadionie w Ustjanowej Górnej postawiono kontenery szatniowe dla drużyn oraz sędziów wraz z magazynem. Inicjatywa ta została sfinansowana ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ustrzykach Dolnych.

Gmina Ustrzyki Dolne zakupiła kontenery, które następnie zamontowano na stadionie w Ustjanowej Górnej. Teren ten na co dzień użytkowany jest przez piłkarzy miejscowego Lotnika. Dotychczas, podczas meczów szatnie mieściły się w pobliskiej, starej świetlicy, jednak ze względów bezpieczeństwa, decyzją Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego użytkowanie tego obiektu stało się niemożliwe.

Aby komfortowo i w pełni korzystać ze stadionu niezbędne jest wykonanie odpowiedniego zaplecza. Miejsca, gdzie nasze drużyny i nasi sportowcy będą mogli swobodnie przygotować się do treningów. Sport i zachęcanie do aktywnego i zdrowego stylu życia jest dla mnie sprawą niezwykle ważną i w miarę możliwości wspieram wszelkie inicjatywy zachęcające do niego nie tylko dzieci i młodzież ale również dorosłych. Ponadto uważam, że miejsce takie świadczy o wizerunku naszej gminy dla drużyn przyjeżdzających na mecze spoza niej

– mówi Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

Sołectwo Ustjanowa Górna jest jednym z największych w gminie Ustrzyki Dolne i wciąż pozostaje bez świetlicy. Z uwagi na to, burmistrz zadeklarował, że podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej zgłosi projekt uchwały, zabezpieczający środki na projekt techniczny świetlicy wiejskiej, szatni klubowej oraz garażu dla Ochotniczej Straży Pożarnej.

Zdjęcie główne: Bartosz Romowicz | Facebook