Agnes Violin i Jacek Stachurski będą gwiazdami wieczoru XXV Spotkania Przygranicznego Polski i Słowacji. Oprócz koncertów, organizatorzy przygotowali również wiele dodatkowych atrakcji.

W najbliższą niedzielę, na placu nad Osławicą w Komańczy odbędzie się Spotkanie przygraniczne Polski i Słowacji. Organizatorzy wydarzenia przygotowali wiele atrakcji, w tym występy Łem-My z Komańczy, Dariny Zabłotnej z Ukrainy, Duklanów z Dukli czy Sykowni z Podhala. Ponadto odbędzie się konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich, wystawy rękodzielnictwa oraz potraw i produktów regionalnych. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci: dmuchańce, kula na wodzie, trampolina, malowanie twarzy, balonowe zoo, bańki czy konfetti. W trakcie imprezy, Fundacja „Ramię w Ramię – nad Osławą” przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na rzecz uchodźców.

Gwiazdą wieczoru będzie Agnes Violin i Jacek Stachurski. Agnieszka Flis (Agnes Violin) to skrzypaczka, prekursor oraz twórca spektakularnych widowisk muzycznych, gdzie główną role grają jej autorskie Diamentowe Skrzypce Elektryczne. Idąc z „duchem czasu” postawiła na fuzję swych klasycznych umiejętności gry na instrumencie z najnowszymi światowymi trendami kreowania artystycznych doznań.

Podczas show wraz ze swoją grupą taneczną wciela się w różne rolę łącząc skomplikowaną technikę jednoczesnego tańca i gry na skrzypcach. Współpracowała z artystami sceny polskiej takimi jak: Hanna Banaszak, Zbigniew Wodecki Jacek Wójcicki, Grzegorz Turnau, Magda Femme, Varius Manx. Jest muzykiem wszechstronnym, wyróżniającym się niesłychaną umiejętnością gry w różnych stylach, od klasyki, poprzez pop, jazz, folk oraz improwizacje muzyki klubowej. Jej show to bardzo dynamiczne , wirtuozerskie i zróżnicowane aranżacje muzyki pop, filmowej oraz musicalowej w niebanalnej oprawie.

Jacek Stachurski to polski piosenkarz śpiewający muzykę z pogranicza gatunków pop i dance, w tym także disco polo, oraz muzyki klubowej. Szacuje się, że sprzedał w Polsce prawie 700 tysięcy kaset i płyt CD. Nazywany jest królem muzyki tanecznej, a także ikoną współczesnego przemysłu popowego w Polsce.

Wydarzenie rozpocznie się 7 sierpnia o godzinie 14:00 na placu nad Osławią w Komańczy. Portal wbieszczady.pl jest patronem medialnym imprezy.

Zdjęcie główne: Jacek Stachursky | Facebook