Na przejściu granicznym w Krościenku odbyło się spotkanie z inicjatywy ukraińskich samorządowców i przedsiębiorców. Rozmowy dotyczyły przede wszystkim współpracy w zakresie gospodarki.

Z inicjatywy samorządowców i przedsiębiorców z Ukrainy, w minioną środę na przejściu granicznym w Krościenku odbyło spotkanie, podczas którego debatowano nad stworzeniem odpowiednich warunków do współpracy w zakresie gospodarki. Wśród poruszanych tematów, jedną z najważniejszych kwestii była sprawa rozwoju połączeń kolejowych na linii 108, przez Ustrzyki Dolne. Dotyczyłoby to zarówno przewozów pasażerskich, jak i towarowych.

Z jednej strony wspierałaby ona naszych sąsiadów, a z drugiej służyła rozwojowi naszej gospodarki, w tym naszego regionu

– mówi Marek Andruch, starostwa powiatu bieszczadzkiego.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi: minister Olga Semeniuk, która reprezentowała premiera Mateusza Morawieckiego, wicemarszałek Piotr Pilch i poseł Teresa Pamuła. Ponadto przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkiego, Ernest Nowak oraz burmistrz Zagórza, na którego terenie znajduje się Specjalna Strefa Ekonomiczna. Spotkanie wspierał także marszałek Marek Kuchciński. Ze strony ukraińskiej w przedsięwzięciu uczestniczyli posłowie, przedstawiciele regionów lwowskiego i charkowskiego, MSZ Ukrainy i ukraińskich przedsiębiorców z prezesem Związku Przedsiębiorców Ukrainy na czele.

Zdjęcie główne: Marek Andruch | Facebook