Podsumowanie weekendowych meczów piłkarskich. Pionier Średnia Wieś z awansem do klasy A [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Przeczytaj również:

Sport Za nami kolejny weekend z rozgrywkami lokalnymi. Poniżej prezentujemy wyniki i strzelców w poszczególnych spotkaniach. Najwyższym rezultatem zakończyło się starcie pomiędzy Orłem Bażanówka a Remixem Niebieszczany. W klasyfikacji najlepszych strzelców rundy wiosennej na pierwszym miejscu nadal plasuje się Gracjan Solarski z Geokartu Sanovia Lesko.

KLASA OKRĘGOWA

Za nami przedostatnia kolejka zmagań na lokalnych boiskach piłkarskich. Do jednego z najciekawszych spotkań podczas minionego weekendu doszło w Sanoku, gdzie na Wierchach MKS Arłamów Ustrzyki Dolne grał z miejscowym Geo-Eko Ekoballem Stalą. Podopieczni trenera Piotra Kowalskiego po bramkach Piotra Lorenca oraz Mateusza Padiaseka przegrali 0:2. Dzięki kompletowi punktów, gospodarze mogli świętować awans do IV ligi podkarpackiej.

Geo-Eko Ekoball Stal Sanok - MKS Arłamów Ustrzyki Dolne 2:0

(Piotr Lorenc, Mateusz Padiasek)

KLASA A

Równie ciekawie było na stadionie przy ulicy Stróżowskiej w Sanoku. Wiki podejmowała na własnym terenie Geokart Sanovię Lesko, drużynę, która cały czas liczy się w walce o upragniony awans. Gospodarze zaprezentowali na przestrzeni całego spotkania lepszą grę, czego dowodem był wynik - 5:0.

Przedostatnia kolejka sezonu 2022/2023 była również istotna dla ekipy z Bezmiechowej. Niestety, Lotniarz uległ BKS-owi Bieszczady Jankowce 2:4 i po ośmiu latach gry na boiskach A-klasowych spada do klasy B. Dla ekipy gospodarzy dwukrotnie na listę strzelców wpisali się: Mateusz Bryndza i Mateusz Femin, z kolei w zespole gości futbolówkę za linię bramkową posyłał Karol Szmyd.

Orzeł Bażanówka - Remix Niebieszczany 1:7

(Radosław Niemiec - Piotr Czubek 2x, Michał Grzyb 2x, Dawid Pałys 2x, Marcel Wojtuszewski)

Zgoda Zarszyn - Szarotka Uherce 1:1

(Mateusz Pielech - Jarosław Zaniewicz)

Wiki Sanok - Geokart Sanovia Lesko 5:0

(Kacper Rudy, Łukasz Lachiewicz 2x, Petro Velychko, Dominik Pielech)

BKS Bieszczady Jankowce - Lotniarz Bezmiechowa 4:2

(Mateusz Bryndza 2x, Mateusz Femin 2x - Karol Szmyd 2x)

KLASA B

W klasie B emocji nie zabrakło między innymi w Tarnawie Dolnej, gdzie na miejscowym stadionie MKS Osława Zagórz podejmowała Nelsona Polańczyk. Dla podopiecznych trenera Jakuba Czury było to ważne spotkanie pod względem możliwego awansu. Mimo wielu sytuacji, jedynie trzy razy zdołali pokonać bramkarza drużyny przyjezdnej - Piotra Wojtanowskiego. Zasług w tym meczu nie można ująć też Nelsonowi, którego zawodnicy cały czas udowadniają, że są w dobrej dyspozycji. Niedzielne strzelanie w 14. minucie rozpoczął Jakub Kruczek. Sześć minut później do wyrównania doprowadził Hubert Dragan. W 30. minucie na 2:1 podwyższył Kamil Szczepaniak, a już kilkanaście sekund później trzeciego gola zdobył Igor Hydzik. Ekipa prowadzona przez Rafała Dziekana zdołała jeszcze dwukrotnie posłać piłkę za linię bramkową - w 52. minucie ponownie dokonał tego Hubert Dragan, a w 70. Paweł Jaworski, dla którego było to jedenaste trafienie w tegorocznej rundzie wiosennej.

Powody do świętowania mieli zawodnicy Pioniera Średnia Wieś, którzy dzięki trzem punktom zdobytym w meczu z Zalewem Myczkowce przypieczętowali swój awans do A klasy. Dla zwycięskiej drużyny bramki zdobywali: Sebastian Leśniak, Mateusz Biłas, Dawid Kaim oraz Paweł Kaim. Bez wątpienia jest to bardzo słaby okres dla MKS-u Lotnik Bieszczady II Ustrzyki Dolne. Zespół przegrał z SKS-em Pogórze Srogów Górny 2:5 i odnotował dwunastą porażkę w tym sezonie.

SKS Pogórze Srogów Górny - MKS Lotnik Bieszczady II Ustrzyki Dolne 5:2

(Sławomir Miklicz, Piotr Bochnak 2x, Damian Ginda, Szymon Dobosz - Karol Fundanicz, Łukasz Głazowski)

MKS Osława Zagórz - Nelson Polańczyk 3:3

(Jakub Kruczek, Kamil Szczepaniak, Igor Hydzik - Hubert Dragan 2x, Paweł Jaworski)

Gabry Łukowe - LKS Czaszyn 4:3

(Dawid Swalarz, Karol Sywanicz, Kamil Tokarz, Dawid Morawski - Jakub Gocek, Dominik Jaworski, Marcin Penar)

Zalew Myczkowce - Pionier Średnia Wieś 2:4

(Jakub Dybaś, Łukasz Konik - Sebastian Leśniak, Mateusz Biłas, Dawid Kaim, Paweł Kaim)

KS Transprzęt Czerteż - MTS San Mrzygłód 3:1

(Mirosław Dąbrowiecki 2x, Gracjan Gliściak - Kacper Dudka)

Otryt Lutowiska - Juventus Poraż 0:1