Reklama

Reklama

Ogólnopolskie Zawody Dzieci w łyżwiarstwie szybkim w poszukiwaniu następców polskich olimpijczyków.

Opublikowano: 13 stycznia 2021 13:00
Autor: AP/M.Romanek

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

sport Sanocki tor lodowy "Błonie", pięknie położony nad Sanem, był w miniony weekend areną zmagań uczestników Ogólnopolskich Zawodów Dzieci w łyżwiarstwie szybkim.

Reklama

Pandemia nie odpuszcza, ale chociaż zawodowy sport może kontynuować swoją działalność w dość przewidywalnym trybie, organizując zawody, imprezy sportowe, które pozwalają sportowcom rywalizować i sprawdzić formę na tle rywali.

Zawodniczki i zawodnicy z wielu polskich klubów łyżwiarskich, licencjowani w ramach PZŁS (Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego) wzięli udział w sobotnio -niedzielnych zmaganiach na sanockim torze.

W imprezie pokazali się m.in młodzi panczeniści klubów: UKS Orlica Duszniki Zdrój, UKS "9" Tomaszów Mazowiecki, UKS "3" Milanówek, Cuprum Lublin, czy SKŁ Górnik Sanok. 

Tego typu zawody jak te rozegrane na torze "Błonie" pokazują szerszą perspektywę szkoleniową i wyraźnie uwidaczniają, którzy z młodych adeptów tego wymagającego bardzo żmudnej pracy sportu mają realną szansę zaistnieć w przyszłości.

Poprzez ciężką pracę i nieustanne inwestowanie w swój talent niektórzy z uczestników zawodów staną się zapewne następcami najlepszych polskich panczenistów. Sanocki Klub Łyżwiarski Górnik prowadzi nabór dzieci do szkółki łyżwiarskiej.

Warto przypomnieć, że spod skrzydeł sanockich trenerów wyszli choćby olimpijczycy: najbardziej utytułowana zawodniczka wśród panczenistek Katarzyna Bachleda - Curuś (dwa medale olimpijskie w sztafecie - Turyn i Soczi), Piotr Michalski, czy Maciej Biega.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.