Dorośli, młodzież, dzieci, a nawet psy – łącznie ponad 200 osób wystartowało w Ogólnopolskim Spływie Kajakowym „Błękitną Wstęgą Sanu”. Kajakarze wypłynęli wczoraj z Leska, i po 24 kilometrach wśród pięknych i malowniczych krajobrazów dotarli do Sanoka.

Po raz kolejny spływ kajakowy w Lesku cieszy się ogromną popularnością. W wydarzeniu biorą udział nie tylko lokalni mieszkańcy, ale w głównej mierze goście z różnych stron Polski. Na tak ogromne zainteresowanie imprezą wpływa przede wszystkim dobra organizacja, jak i lokalizacja. Trasa spływu wyznaczona została na odcinku Zwierzyń – Lesko – Sanok o łącznej długości 34 kilometrów jedną z najpiękniejszych i najczystszych rzek w Polsce, która wije się w obrębie gór i podgórzy tworząc malownicze przełomy. Dodatkowo miasteczko namiotowe powstało centralnie przy rzece – miejscu idealnym na wypoczynek dla całych rodzin. „Sport, świetna zabawa, piękna otaczająca przyroda” – podsumował wydarzenie Adam Snarski, burmistrz Leska.

Fot. Kamil Mielnikiewicz
« z 63 »

Poprzez organizację tego typu imprezy propagujemy turystykę kajakową jako formę czynnego wypoczynku jak i poznawanie walorów krajoznawczo-turystycznych Województwa Podkarpackiego

– informuje Fundacja Kajakowa Tołhaj-GDK.