Od wybuchu wojny na Ukrainie minęło 35 dni. Gmina Ustrzyki Dolne, jako jednostka samorządowa znajdująca się tuż przy granicy polsko-ukraińskiej stała się pierwszym miejscem pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Na terenie gminy Ustrzyki Dolne powstawały pierwsze magazyny, zbiórki, wiele osób udzieliło schronienia oraz włączyło się w akcję wolontariatu, pomagając między innymi w punktach recepcyjnych.

Współpraca i współdziałanie to ważne czynniki wszelkich działań pomocowych. W tym momencie, aby celnie trafiać z pomocą trzeba ją rozlokować również w innych miejscach województwa i kraju

– mówi Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

W każdej z ościennych gmin, gminie Lesko, Lutowiska i Czarna znajdują się magazyny, do których można kierować pomoc i dary.

Prosimy, aby każdy z mieszkańców gmin ościennych korzystał z magazynów w swoich gminach. Dzięki temu łatwiej docierać z pomocą do uchodźców znajdujących się w tych miejscowościach

– dodaje burmistrz.

Gmina Ustrzyki Dolne przypomina, że informacje o najbardziej pilnych potrzebach dla uchodźców z Ukrainy, pojawiają się w mediach społecznościowych. Aktualnie potrzebna jest nowa lub w dobrym stanie odzież wiosenno-letnia. Każdy, kto chciałby wspomóc osoby przebywające na terenie gminy, a także przekraczające przejście graniczne w Krościenku mogą dostarczyć je do magazynu na Hali Sportowej w Ustrzykach Dolnych. Punkt będzie otwarty w czwartki od godziny 12:00 do 15:00.

Zdjęcie główne: Gmina Ustrzyki Dolne