• „ZIELONE WZGÓRZA NAD SOLINĄ”, kolor znaków: CZERWONY, czas przejścia: ok. 5 godz. Zarówno początek, jak i koniec trasy usytuowany jest w pobliżu przystanku PKS Polańczyk Uzdrowisko. Trasa na pewno jest długa, ale jednocześnie dosyć łatwa. W razie braku sił czy chęci dalszego spaceru można przejść tylko część trasy, a potem wrócić autobusem PKS. Na trasie przyda się obuwie trekkingowe.

To Cię może zainteresować: Zabytek wart odwiedzenia w Polańczyku

  • Ścieżka spacerowa „NIEBIESKA ŁEZKA” – kolor znaków: NIEBIESKI, czas przejścia: ok. 6 godz., trasa niezbyt trudna, ale długa – prowadzi dookoła Jeziora Myczkowskiego. Istnieje możliwość przejścia w dowolnym kierunku lub jednego odcinka ścieżki, a następnie powrót autobusem PKS. Początek, a zarazem koniec ścieżki znajduje się obok przystanku PKS w centrum Soliny.
  • Ścieżka spacerowa „CYPEL POLAŃCZYKA” – kolor znaków: ZIELONY, czas przejścia: ok. 2 godz., trasa łatwa, ale uwaga! Po opadach, niektóre odcinki mogą być śliskie i błotniste. Początek i koniec ścieżki znajduje się w pobliżu przystanku PKS Polańczyk Uzdrowisko.
  • Ścieżka spacerowa „PERŁĄ POLAŃCZYKA” – kolor znaków: ŻÓŁTY, czas przejścia: ok. 2 godz., trasa łatwa, bardzo widokowa, możliwa do przejścia w dowolnym kierunku i w odcinkach. Początek i koniec ścieżki znajduje się opodal przystanku PKS Polańczyk Uzdrowisko.