Jedna z najchętniej odwiedzanych ścieżek przyrodniczych w Bieszczadach została ponownie otwarta dla turystów. Przypomnijmy, Nadleśnictwo Stuposiany zamknęło trasę ze względu na prowadzone prace leśne.

Nadleśnictwo Stuposiany w najnowszym komunikacie poinformowało o ponownym otwarciu ścieżki przyrodniczej „Brenzberg”. Przypomnijmy, szlak został zamknięty pod koniec marca bieżącego roku ze względu na prowadzone prace leśne. Przez ponad miesiąc wejście na wieżę widokową na szczycie Jeleniowate było możliwe jedynie trasą za Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem.

Ścieżka przyrodnicza „Brenzberg”

Ścieżka powstała w ramach Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy bieszczadzkie”. Jej początek ma miejsce za miejscowością Muczne, przy drodze prowadzącej do Tarnawy Niżnej. Pierwszy przystanek ścieżki znajduje się po lewej stronie, tuż obok tablicy z mapą. Następnie kierując się wzdłuż trasy przechodzimy przez kładkę na potoku Hnyła i leśną drogą kontynuujemy podróż w górę. Po kilkunastu minutach dochodzimy do punktu docelowego. Zlokalizowane są tu tablice z treścią dotyczącą leśniczówki Brenzberg na Jeleniowatym. Idąc dalej dochodzimy do wieży widokowej.

Alternatywna ścieżka na wieżę widokową

Wyprawę na wieżę widokową na szczycie Jeleniowate można rozpocząć również za budynkiem Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem. Przechodzimy chodnikiem, następnie trawą po prawej stronie ośrodka. Po około 200 metrów wchodzimy na mostek. Od tego momentu rozpoczyna się podejście w górę leśną drogą.

Zdjęcie główne: Henryk Bielamowicz