Jedna z najchętniej odwiedzanych ścieżek przyrodniczych w Bieszczadach została zamknięta do końca maja. Przez okres dwóch miesięcy turyści nie będą mogli skorzystać z przejścia trasą „Brenzberg”.

Nadleśnictwo Stuposiany w najnowszym komunikacie poinformowało o zamknięciu ścieżki przyrodniczej „Brenzberg”. Turyści odwiedzający Bieszczady nie będą mogli skorzystać z przejścia tą trasą do końca maja bieżącego roku. Jak poinformowali pracownicy nadleśnictwa, podjęto taką decyzję w związku z prowadzonymi pracami leśnymi. Wejście na wieżę widokową na szczycie Jeleniowate jest możliwe tylko trasą za Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem.

Ścieżka przyrodnicza „Brenzberg”

Ścieżka powstała w ramach Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy bieszczadzkie”. Jej początek ma miejsce za miejscowością Muczne, przy drodze prowadzącej do Tarnawy Niżnej. Pierwszy przystanek ścieżki znajduje się po lewej stronie, tuż obok tablicy z mapą. Następnie kierując się wzdłuż trasy przechodzimy przez kładkę na potoku Hnyła i leśną drogą kontynuujemy podróż w górę. Po kilkunastu minutach dochodzimy do punktu docelowego. Zlokalizowane są tu tablice z treścią dotyczącą leśniczówki Brenzberg na Jeleniowatym. Idąc dalej dochodzimy do wieży widokowej.

Alternatywna ścieżka na wieżę widokową

Wyprawę na wieżę widokową na szczycie Jeleniowate można rozpocząć również za budynkiem Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem. Przechodzimy chodnikiem, następnie trawą po prawej stronie ośrodka. Po około 200 metrów wchodzimy na mostek. Od tego momentu rozpoczyna się podejście w górę leśną drogą.

Zdjęcie główne: IPN