Do zdarzenia doszło 14 stycznia. Strażacy z państwowej jednostki z Ustrzyk Dolnych otrzymali zgłoszenie o uwięzionych sarnach w zbiorniku należącym do wyciągu narciarskiego LawortaSki. Po przybyciu na miejsce przystąpiono do akcji. Pierwsze zabezpieczono miejsce zdarzenia, a następnie podjęto decyzje o zadysponowaniu drugiego zastępu, ze względu na pokryte folią strome zejście do zbiornika.

„Jak się okazało w trakcie rozpoznania, w zbiorniku utknęła młoda sarenka oraz koziołek” – informuje sekc. Grzegorz Jagodziński z KP PSP w Ustrzykach Dolnych.

Fot. KP PSP Ustrzyki Dolne

Strażacy ubrani w suche skafandry do ratownictwa wodnego, asekurowani za pomocą lin oraz wyposażeni w odpowiedni sprzęt udali się na tafle lodu zbiornika. Wykorzystując siatkę złapano zwierzęta i ewakuowano w bezpieczne miejsce, w którym lekarz weterynarii ocenił ich stan fizyczny. Zwierzęta wypuszczone zostały do pobliskiego lasu, ze względu na stan nie zagrażający ich zdrowiu.

Na miejscu zdarzenia obecni byli również przedstawiciele Fundacji „Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt” którzy przyczynili się w sprawny przebieg akcji.

/KP PSP Ustrzyki Dolne/