RKS Garbarnia Kraków to klub piłkarski założony w 1921 roku. Największy sukces osiągnął w 1931 roku, gdy został Mistrzem Polski. Obok Wisły Kraków i Cracovii jest trzecim klubem w Mieście Królów Polski, który może poszczycić się tytułem mistrzowskim. Obecnie drużyna Garbarni występuje na szczeblu drugiej ligi. Po zakończonej rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 podopieczni trener Macieja Musiała plasują się na ósmej lokacie. Ich strata do pierwszej Stali Rzeszów wynosi piętnaście punktów.

Piłkarze Garbarni do 28 stycznia przebywać będą na zgrupowaniu w Sanoku. W tym czasie w ramach meczu towarzyskiego zagrają z Sanovią Lesko, drużyną występującą w A klasie krościeńskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. „Smaczku dodaje fakt, że trener naszej drużyny Witold Tarnolicki w okresie studiów w Krakowie był właśnie zawodnikiem Garbarnii” – czytamy w mediach społecznościowych klubu z Leska.

Ponadto Sanovia Lesko w zimowym okresie przygotowawczym rozegra siedem sparingów. Odpowiednio z Przełomem Besko, Iskrą Wróblik Szlachecki, Lotniarzem Bezmiechowa, Ekoballem Stalą Sanok, Wiki Sanok, Zgodą Zarszyn oraz LKS-em Górki.

Geokart Sanovia Lesko – Garbarnia Kraków
27.01.2022, godz. 17:00, stadion WIKI w Sanoku