Sanovia Lesko wygrywa i umacnia się na pozycji wicelidera rozgrywek klasy A

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Sanovia Lesko wygrywa i umacnia się na pozycji wicelidera rozgrywek klasy A - Zdjęcie główne

Przeczytaj również:

Aktualności

Kolejny komplet punktów dopisują na swoje konto piłkarze Sanovii Lesko, którzy w meczu 16. kolejki krośnieńskiej klasy A ograli przed własną publicznością LKS Płowce Stróże Małe 2:1.

Gospodarze podchodzili do tego spotkania na faworyt. Drużyna z Leska notuje bardzo dobry sezon, co przekłada się na wyniki i drugą pozycję w ligowej tabeli. Przed dwoma tygodniami podopieczni trenera Witolda Tarnolickiego przegrali z Bukowianką Bukowsko 1:2, dlatego 3 punkty w tym starciu były bardzo potrzebne.

Niedzielny mecz lepiej rozpoczął się dla Sanovii, która już w 14. minucie za sprawą Marcina Czenczaka wyszła na prowadzenie. 9 minut później sędzia Lucjan Śmietana wskazał na jedenasty metr. Do futbolówki podszedł Łukasz Wróbel, który bez większych problemów pokonał Jakuba Uluszczaka, dając tym samym swojej drużynie dwubramkowe prowadzenie.

Dalsza część meczu to mnóstwo niewykorzystanych sytuacji przez wicelidera A klasy. Niewiele brakło, by wynik końcowy mógł być znacznie inny. W 83. minucie goście z Płowiec zdobyli bramkę kontaktową. Michała Świder pokonał Mirosław Wilczyński. Mimo bardzo nerwowej końcówki, gospodarze zdołali utrzymać taki rezultat do ostatniego gwizdka.

Dla Geokartu Sanovii Lesko była to 11 wygrana w tym sezonie. Dzięki świetnej dyspozycji, drużyna zajmuje drugą pozycję ze stratą 8 punktów do liderującej Bukowianki Bukowsko.

W następnej kolejne podopieczni Witolda Tarnolickiego udadzą się do Bażanówki, gdzie zagrają z miejscowym Orłem.

Geokart Sanovia Lesko – LKS Płowce Stróże Małe 2:1 (2:0)

1:0 Marcin Czenczek 14’
2:0 Łukasz Wróbel 23’
2:1 Mirosław Wilczyński 83’

Geokart Sanovia Lesko: Michał Świder, Artur Sawiński, Patryk Prajsnar, (73’ Krzysztof Samuś) Rafał Markowski, (80’ Eryk Ginda) Rafał Paszkowski, Dariusz Głaz, Łukasz Wróbel, Sebastian Staszkiewicz, (90’ Gabriel Tocki) Patryk Latusek, (60’ Jakub Krzywiński) Przemysław Furman i Marcin Czenczek.

LKS Płowce Stróże Małe: Jakub Uluszczak, Dariusz Szmyd, Przemysław Gałkowski, Piotr Spaliński, Wojciech Kopeć, (75’ Łukasz Pietranowicz) Bartosz Kocaj, Mirosław Wilczyński, (46’ Miłosz Szmyd) Przemysław Podolak, (55’ Rafał Koczera) Łukasz Kowalewicz, (70’ Jakub Pilszak) Aleksander Uluszczak i Fabian Pańko.