Gmina Olszanica została wyróżniona podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego. Na ręce wójta Krzysztofa Zapałę trafiła statuetka za zwycięstwo w kategorii „Rewitalizacja Roku”. „Działając wspólnie potrafimy skutecznie realizować najtrudniejsze projekty i odnosić wymierne sukcesy” – mówił wójt.

Dzień Samorządu Terytorialnego

W ramach obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego w Sali Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się gala wręczenia nagród 22. edycji konkursu Podkarpackiej Nagrody Samorządowej. Plebiscyt jest skierowany do wszystkich samorządów powiatowych, miejskich oraz gminnych Podkarpacia. Ideą konkursu jest między innymi prezentowanie, dokumentowanie i nagradzanie najważniejszych osiągnięć lokalnych małych ojczyzn.

Wyróżnienie dla Gminy Olszanicy

Gala wręczenia nagród była ważną chwilą dla samorządowców z Olszanicy. Gmina zwyciężyła i została uhonorowana nagrodą specjalną w kategorii „Rewitalizacja Roku”. Statuetkę osobiście odebrał wójt Krzysztof Zapała.

Fot. Gmina Olszanica

Nagroda ta, jest kolejnym dowodem świadczącym o tym, że działając wspólnie potrafimy skutecznie realizować najtrudniejsze nawet projekty i odnosić wymierne sukcesy, tworząc dzięki temu otoczenie coraz bardziej przyjazne mieszkańcom, turystom oraz inwestorom. Gmina Olszanica posiada ogromny potencjał i jeżeli nadal umiejętnie go wykorzystując uda nam się w najbliższych latach utrzymać dotychczasową dynamikę rozwoju, to powinniśmy stać się jednym z liderów pozytywnych przemian w regionie

– mówił Krzysztof Zapała, wójt gminy Olszanica.

Gmina Olszanica rozwija się pod względem turystycznym

Jeszcze kilka lat temu gmina Olszanica nie liczyła się zbytnio na turystycznej mapie Bieszczadów. Jednak dzięki kreatywności lokalnych przedsiębiorców oraz stworzonemu przez samorząd dobremu klimatowi do inwestowania, sytuacja ta uległa w ostatnim czasie diametralnej zmianie, a dziesiątki tysięcy turystów rokrocznie korzysta z przygotowanej oferty. To właśnie w gminie Olszanica swoją siedzibę mają znane w całej Polsce Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe, warzący wiele piw rzemieślniczych browar Ursa Maior, ratująca od zapomnienia ginące zawody Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła oraz robiący wyśmienite sery Czar PGR-u. Najnowszą inwestycją turystyczną jest największy i najnowocześniejszy wyciąg narciarski w Wańkowej, który ma za sobą już kilka udanych miesięcy działalności.

Zdjęcie główne: Tadeusz Późniak