Przed nami świąteczny weekend. To czas, kiedy na drogach odnotowuje się wzmożony ruch. W związku z tym do Poniedziałku Wielkanocnego na bieszczadzkich drogach należy spodziewać się większej ilości policyjnych patroli. Mundurowi będą zwracać uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierowców.

Bądźmy odpowiedzialni za kierownicą

Okres Świąt Wielkanocnych to czas, kiedy wiele osób wybierze się w podróż bliższą lub dalszą chcąc spotkać się ze swoimi najbliższymi. Troszcząc się o bezpieczeństwo podróżujących drogami powiatów bieszczadzkiego, leskiego i sanockiego, do służby skierowana zostanie większa liczba policjantów. Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na kontrolę trzeźwości, a także reagować na przypadki przekraczania prędkości czy złego stanu technicznego pojazdu.

Z reakcją funkcjonariuszy muszą liczyć się ci, którzy nieprawidłowo wyprzedzają inne pojazdy. Wyprzedzają bezpośrednio przed i na przejściach dla pieszych, nie ustępują pierwszeństwa przejazdu

– informuje policja.

Policjanci pełniący służbę w święta będą także zwracać uwagę na zachowania osób niewłaściwie obchodzących zwyczaje wielkanocne, w szczególności „Śmigus-Dyngus”.

Przestrzegamy amatorów zbiorowego i natarczywego oblewania o konsekwencjach prawnych grożących za chuligańskie wybryki

– dodają mundurowi.

Zdjęcie główne: policja.pl