• Rozpoczęto oficjalnie prace przy przebudowie i rozbudowie drogi wojewódzkiej z Soliny do Myczkowa.
  • Projekt zakłada modernizacje trasy na odcinku 6,13 kilometrów. Łączny koszt inwestycji to ponad 53 miliony złotych.
  • Koniec prac zaplanowano na jesień 2022 roku.

Kolejna drogowa inwestycja w Bieszczadach

Przebudowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 895 na odcinku Solina – Myczków to część projektu, który ma znacząco poprawić podróżowanie w okolicach Jeziora Solińskiego.

PRZECZYTAJ TAKŻE: „Płonąca awionetka rozbiła się o taflę Jeziora Solińskiego”

Po modernizacji, jezdnia będzie miała 7 metrów szerokości (2 pasy ruchu po 3,5 metra). Rozbudowane zostaną również istniejące skrzyżowania z drogami powiatowymi i gminnymi. Zadanie zakłada także remont mostu na rzece San. Powstanie mały przepust nad potokiem, chodniki, które podniosą poziom bezpieczeństwa pieszych i kierowców oraz zatoki autobusowe. Przy drodze zabezpieczone będą osuwiska, skarpy oraz brzegi cieków wodnych. Inwestycja przewiduje również stworzenie na nowo oświetlenia ulicznego.

Fot. Michał Hubala

Adam Piątkowski, wójt gminy Solina zauważył, że Bieszczady cały czas przygotowywane są na rosnącą liczbę turystów, którzy chętnie wybierają te terany na letnie wypoczynki. „W tym roku odwiedziło nas ponad 2 miliony osób i to pokazuje, jak wielkie są potrzeby” – wspomniał włodarz.

Fot. Michał Hubala

Wstępnie, działania na odcinku 6,13 kilometrów mają zakończyć się jesienią 2022 roku. Aktualnie prace polegają na wycinaniu fragmentów starej jezdni. Na kilku odcinkach ruch odbywa się wahadłowo.

Autor: Kamil Mielnikiewicz