Bieszczadzki Park Narodowy poinformował, że ze względu na stałe zagrożenie wynikające z pandemii koronawirusa oraz związanymi z tym obostrzeniami narciarski rajd nie zostanie zorganizowany w tradycyjnej formule. „W obliczu zapowiadanego szczytu zachorowań i rozprzestrzeniania się nowej mutacji wirusa, organizowanie zgrupowania osób z całej Polski byłoby obarczone dużym ryzykiem” – dowiadujemy się z komunikatu BdPN-u.

Jednocześnie Bieszczadzki Park Narodowy zachęca mniejsze grupy zorganizowane, które podejmą decyzję o skorzystaniu ze szlaków na narty skiturowe w okresie lutego i marca do skorzystania ze stacji terenowych zlokalizowanych w Wołosatem i Suchych Rzekach.

Celem Bieszczadzkiego Rajdu Narciarskiego jest propagowanie przyjaznych dla środowiska form turystyki zimowej, w tym tradycyjnych wędrówek narciarskich po szlakach górskich na terenie Parku. Wycieczkom sprzyjała zawsze zimowa sceneria i urok bieszczadzkich połonin, które dają możliwość poznania piękna przyrody Karpat Wschodnich, a także wzajemnej integracji uczestników wydarzenia.

Bieszczadzki Rajd Narciarski swoimi początkami sięga lat sześćdziesiątych kiedy to PTTK w Sanoku wspólnie z Komisją Turystyki Narciarskiej zorganizowali pierwszą edycję rajdu. W latach osiemdziesiątych z powodu braku zainteresowania imprezę przestano organizować. Dopiero w roku 2000 za sprawą Bieszczadzkiego Parku Narodowego i ówczesnego dyrektora Wojomira Wojciechowskiego rajd został reaktywowany.

/Bieszczadzki Park Narodowy/

Rajd Narciarski w Bieszczadach Rajd Narciarski w Bieszczadach