reklama

Bieszczadzki pomnik przyrody nieożywionej – Skałki Myczkowieckie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bieszczadzki pomnik przyrody nieożywionej – Skałki Myczkowieckie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PrzyrodaW Bieszczadach jest wiele wartych obejrzenia pomników przyrody nieożywionej. Jednym z takich miejsc są Skałki Myczkowieckie, znajdujące się nieopodal drogi z ośrodka Caritas w kierunku Zapory Wodnej w Myczkowcach.

Składki Myczkowieckie to ściana skalna o długości ok. 600 m i wysokości w najwyższym punkcie ok. 30 m ponad tzw. martwą odnogę Sanu – czyli korytem, którym płynęła rzeka przed wybudowaniem zapory.

 

Skałki pokryte są ciepłolubną rośliną naskalną, która w tym rejonie spotykana jest bardzo rzadko, a w szczelinach skalnych swoje schronienie znalazło wiele gatunków ptaków, które żyją tutaj w swoich naturalnych warunkach. 

 

Panorama na okolice

 

W górnej części Skałek Myczkowieckich znajduje się taras widokowy, z którego roztacza się panorama na martwy San, wioskę i otaczające je wzgórza wraz z zaporą i Jeziorem Myczkowieckim.

 

Gdzie zaparkować?

 

Kilka metrów poniżej platformy widokowej mieści się mały parking, który zdoła pomieścić około trzy samochody, więc dobrą opcją jest pozostawienie naszego pojazdu na parkingu przy ośrodku Caritas.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE