Prace przy budowie kolei gondolowej w Solinie wraz z całą infrastrukturą dobiegają końca. Przejazd wagonikiem nad zaporą wodną, wieża widokowa czy restauracja to nie jedyne atrakcje tego miejsca. W sąsiedztwie stacji na Górze Jawor powstaje park tematyczny.

Park tematyczny na Górze Jawor

Park tematyczny, który powstanie w sąsiedztwie stacji górnej kolei gondolowej na Górze Jawor inspirowany jest Centrum Nauki Kopernik w Warszawie i zajmie powierzchnię blisko sześciu hektarów. „Tajemnicza Solina w krainie biesów i czadów” to miejsce, gdzie każdy będzie mógł spędzić aktywnie czas w bliskości z naturą, a dzięki przygotowanym atrakcjom odwiedzający poznają niezwykłe legendy związane z Bieszczadami, a także historię tych terenów. W parku powstaną różne budowle, między innymi chaty, w których będą odbywać się zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem różnych zjawisk fizycznych czy mechanicznych. Inwestor zadba także o ścieżki prowadzące do budynku, których łączna długość ma wynieść około czterech kilometrów.

Przewidywany czas zakończenia prac przy budowie parku tematycznego i oddania go do użytku to 2023 rok.

Prace przy kolei gondolowej zbliżają się ku końcowi

Na przestrzeni najbliższych tygodni do użytku ma zostać oddana kolej gondolowa. To oznacza, że już niedługo wszyscy zainteresowani będą mogli przejechać się ośmioosobowym wagonikiem na półtorakilometrowej trasie. Początek przejazdu będzie miał miejsce na stacji Plasza przy deptaku w Solinie, a skończy na Górze Jawor, gdzie powstał już punkt widokowy o wysokości 50 metrów.

Polskie Koleje Linowe nie podały jeszcze oficjalnej daty otwarcia ośrodka, ani cennika. Wszystkie nowe informacje będziemy przekazywać na bieżąco.

Zdjęcie główne: PKL Solina