Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na polsko-ukraińskiej granicy 49-letniego obywatela Belgii. Mężczyzna przez 6 lat poszukiwany był za przestępstwo kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.

Do zdarzenia doszło na przejściu granicznym w Korczowej podczas kontroli podróżnych wyjeżdżających z Polski na Ukrainę. W trakcie sprawdzeń w międzynarodowych bazach poszukiwawczych ustalono, że 49-letni obywatel Belgii jest w zainteresowaniu tamtejszego wymiaru sprawiedliwości. W 2016 roku wydano za nim europejski nakaz w celu aresztowania i ekstradycji.

Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie groźną grupą przestępczą zajmującą się między innymi handlem narkotykami. W trakcie zatrzymania mężczyzna nie stawiał oporu, wykonywał polecenia mundurowych. Grozi mu ponad 4 lata pozbawienia wolności. O dalszym losie cudzoziemca zdecyduje sąd

– informuje Piotr Zakielarz, p.o. rzecznika prasowego Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Od początku bieżącego roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już ponad 140 osób, których dane były zastrzeżone w krajowych i międzynarodowych bazach poszukiwawczych.

Zdjęcie główne: BiOSG, zdjęcie ilustracyjne