Policjanci z ustrzyckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierowcy samochodu osobowego marki BMW. 28-letni kierowca, pędził przez miejscowość Wojtkowa z prędkością 132 km/h, tym samym przekraczając dozwoloną prędkość aż o 82 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna musiał pożegnać się ze swoim prawem jazdy na okres 3 miesięcy.

Ponadto, w związku z rażącym przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym policjanci nałożyli na kierującego mandat oraz 10 punktów karnych.

Przeczytaj również: Kilkadziesiąt mandatów tylko przez długi weekend!

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Kierowcy niestety nadal decydują się na szybką jazdę, ignorując obowiązujące przepisy. Policjanci drogówki, podczas codziennej służby, podejmują szereg działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu bieszczadzkiego.

Prowadzą również cykliczne akcje mające na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców z dróg.Dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, funkcjonariusze kontrolują m.in. prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Łamiący przepisy ruchu drogowego muszą mieć świadomość, że policjanci nie będą tolerancyjni dla kierowców stwarzających zagrożenie na drodze.

Żródło: KPP Ustrzyki Dolne