Ostatniej doby blisko 12,5 tysiąca osób przekroczyło ukraińsko-polskie przejścia graniczne na Podkarpaciu. Najwięcej uchodźców dostało się do naszego kraju przez Medykę, z kolei w Krościenku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odprawili 700 osób.

Od początku wybuchu wojny na Ukrainie, funkcjonariusze straży granicznej odprawili łącznie ponad 1,3 miliona osób. Najwięcej z przybywających uchodźców przekracza granicę w Medyce. To właśnie tam minionej doby odprawiono 5,8 tysiąca osób. Coraz spokojnej robi się również w Krościenku, gdzie granicę przekroczyło 700 osób, w tym 30 osób pieszo. Jak zawsze, już po polskiej stronie uchodźcy otrzymali wsparcie. Część z nich ruszyła od razu w dalszą podróż, a drugą część przewieziono do punktów recepcyjnych mieszczących się na terenie gminy Ustrzyki Dolne.

Od 24 lutego bieżącego roku przejście graniczne w Krościenku przekroczyło łącznie 118,6 tysiąca osób, w tym pieszo 37,1 tysiąca osób. W tej klasyfikacji najwyżej znalazła się Medyka – 611,1 tysiąca, dalej Korczowa – 355,3 tysiąca oraz Budomierz – 211,6 tysiąca osób.

Zdjęcie główne: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych | Facebook