Organizatorem biegu jest Łukasz Łagożny, ultramaratończyk i himalaista z Sanoka, pierwszy mieszkaniec Podkarpacka, który zdobył Koronę Ziemi – wszystkie dziewięć najwyższych szczytów siedmiu kontynentów. Bieg odbędzie się w dzień wielkiego Finału – 30 stycznia 2022 roku. Rozpocznie się o godzinie 11 w sanockim skansenie.

„Trasa będzie tak zaplanowana, że poradzi sobie z nią nie tylko wytrawny biegacz, ale także amator. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych, także całe rodziny z dziećmi” – mówi Łukasz Łagożny.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Bieszczadzkie lasy bukowe docenione w Europie

Rejestracja zawodników odbywa się poprzez wysłanie zgłoszenia na email na adres: lagozny@wp.pl. Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia, dodatkowo muszą dostarczyć mailem zgodę opiekuna prawnego na udział w biegu.

Na mecie każdy zawodnik otrzyma niepowtarzalny medal, zaprojektowany i przygotowany specjalnie dla Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP.

Pieniądze z biegu trafią na konto Fundacji WOŚP

Wśród osób, które zarejestrują się do udziału w biegu do 10 stycznia zostaną także rozlosowane gadżety związane z biegiem „Policz się z cukrzycą”. Wcześniej zarejestrowani biegacze otrzymają także pamiątkowy numer startowy.

Zapisy trwają do 20 stycznia 2022 roku. Opłata startowa wynosi minimum 20 złotych. Wolontariusze będą zbierać kwoty do puszek WOŚP, a chętni mogą wrzucać większe kwoty. Cały dochód zasili konto Fundacji WOŚP i zostanie przekazany na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.

W ubiegłym roku zaangażowanie uczestników wydarzenia pozwoliło na zebranie 903 783, 72 złotych. Przekłada się to na zakup około 100 takich pomp. To tyle, ile podczas wszystkich zrealizowanych dotąd edycji biegu łącznie.

Autor: Kamil Mielnikiewicz / Bieszczadzki Sztab WOŚP