Policjanci każdego dnia biorą udział w działaniach na rzecz Ukraińców, którzy musieli opuścić swój kraj uciekając przed wojną. W ostatnich dniach funkcjonariusze z Rzeszowa wraz z miejscowymi policjantami odwiedzili najmłodszych uchodźców oraz ich mamy, którzy znaleźli schronienie w Polańczyku.

Podczas kolejnej wizyty u obywateli Ukrainy, którzy znaleźli bezpieczne schronienie na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego w Polańczyku, funkcjonariuszom tym razem towarzyszył policyjny miś, który przywiózł i przekazał dzieciom upominki. Zabawki i słodycze zebrano przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Wspólna zabawa z policyjną maskotką pozwoliła sprawić najmłodszym chociaż chwilę radości, w tym trudnym dla nich czasie.

Fot. KPP Lesko

Policjanci pamiętają, że mamy maluchów również potrzebują wsparcia i uwagi. Funkcjonariusze przekazali uczestnikom spotkania ulotki w języku ukraińskim, które dotyczyły bezpieczeństwa podczas pobytu na terenie Polski. Nietypowa wizyta sprawiła dzieciom dużo radości. Uśmiechy na twarzach najmłodszych i ich mam są dla policjantów nie tylko dowodem na to, że ich działania przynoszą pozytywne efekty, ale i mobilizacją do dalszego działania

– informuje leska komenda.

Zdjęcie główne: KPP Lesko