Policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo i pomagają obywatelom Ukrainy uciekającym przed wojną. W czasie wolnym angażują się także w różnego rodzaju zbiórki i działania pomocowe.

Głównym zadaniem policji jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku. W ostatnim czasie, duży ruch na przejściu granicznym w Krościenku wymagał skierowania w ten region dodatkowych patroli. Funkcjonariuszy, między innymi z powiatów bieszczadzkiego i leskiego, wsparli sanoccy mundurowi.

Pomoc rodzinie uciekającej z Charkowa

W miniony czwartek po godzinie 20 o pomoc sanockich policjantów poprosiła ukraińska rodzina z trójką małych dzieci. Uciekali z Charkowa i chcieli dostać się do Francji. Potrzebowali odpocząć po długiej podroży, aby móc udać się w dalszą drogę. Mundurowi pomogli im znaleźć schronienie w jednym z punktów pomocowych na terenie gminy Bukowsko. Funkcjonariusze ruchu drogowego zadbali również o ich bezpieczne dotarcie na miejsce.

Policjanci i pracownicy z sanockiej komendy od początku tragicznych wydarzeń angażują się w pomoc dla obywateli Ukrainy, którzy uciekają przed wojną. Uczestniczą w zbiórkach potrzebnych rzeczy, a także organizują miejsca noclegowe, wspierają i dbają o ich bezpieczeństwo.

Źródło i zdjęcie główne: KPP Sanok