Pogranicznicy z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na przejściu granicznym groźnego przestępcę poszukiwanego przez Interpol. Łącznie od blisko 2 lat służby z kilkudziesięciu krajów prowadziły poszukiwania.

Do zatrzymania doszło podczas odprawy granicznej na wyjazd z Polski w Korczowej. W tracie sprawdzeń w międzynarodowych bazach policyjnych, funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że 41-letni obywatel Ukrainy widnieje w Interpolu jako osoba poszukiwana czerwoną notą. „Ten stopień zastrzeżenia jest informacją dla służb, że mają do czynienia z osobą niebezpieczną” – informuje mjr SG Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Zatrzymany cudzoziemiec jest podejrzany o włamanie i pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Mężczyznę doprowadzono do sądu i umieszczony w areszcie.

W 2022 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali dwie osoby poszukiwane przez Interpol. W ubiegłym roku ujęto dwadzieścia takich osób.