GOPR Bieszczady podał dane dotyczące działań Goprowców w dwóch pierwszych miesiącach 2021 roku. Mieli więcej pracy niż w styczniu i lutym 2020 roku.

W tym roku w styczniu i lutym GOPR Bieszczady odnotował wzrost ilości wypraw, akcji i interwencji o 18% w stosunku do analogicznych miesięcy poprzedniego roku.

Znacznie wzrosła  ilość osób potrzebujących pomocy Ratowników. W pierwsze dwa miesiące bieżącego  roku ratowano 50 osób, natomiast w ubiegłym  roku tych  osób było 35. 

Dziewięć razy GOPR korzystał z pomocy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, zaś cały czas ratownicy górscy współpracowali z Bieszczadzkim Pogotowiem Ratunkowym. 

Znacznie wzrosła też liczba  tzw. „osobogodzin” wszystkich uczestników akcji, wypraw i interwencji w stosunku do roku ubiegłego. Ten wzrost wyniósł aż 110%!

W tym roku na akcjach ratownicy spędzili łącznie 1081 godzin. Spowodowane to było faktem, że  stosunkowo dużo wypraw połączonych było z ewakuacją poszkodowanych z trudno dostępnych terenów (rejon Tarnicy, Krzemienia i Halicza).