Muzeum Historyczne w Sanoku po raz kolejny przyłączyło się do akcji „Pociąg do kultury”, oferując bezpłatny wstęp do muzeum osobom podróżującym pociągiem „Wojak Szwejk”.

Z darmowego zwiedzania mogą skorzystać pasażerowie, którzy w lipcu i sierpniu będą w weekend podróżować pociągiem na trasie Rzeszów Główny – Sanok – Medzilaborce (Słowacja) i z powrotem.

Zwolnienie z opłaty obowiązuje w terminie 3 dni od daty przejazdu pociągiem „Wojak Szwejk” – decyduje data przejazdu umieszczona na bilecie kolejowym. Osoby, które chcą skorzystać z oferty muszą okazać bilet w kasie Muzeum Historycznego w Sanoku.

Muzeum Historyczne w Sanoku to siedziba największej na świecie kolekcji prac Zdzisława Beksińskiego. Muzeum posiada także zbiory z zakresu sztuki dawnej i współczesnej. W województwie podkarpackim jest trzecim – po Muzeum w Łańcucie i Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku – pod względem liczby zwiedzających. Na uwagę zasługują między innymi ekspozycje poświęcone militariom i technice wojskowej, malarstwu czy zabytkom archeologicznym.

W muzeum nie brakuje również elementów sztuki sakralnej z terenów archidiecezji przemyskiej. Najstarszym zabytkiem jest datowana na koniec XV wieku kamienna chrzcielnica z nieistniejącego już kościoła pw. św. Archanioła Michała w Sanoku.

Zdjęcie główne: Kamil Mielnikiewicz