Pobiegną, by oddać hołd. W powiecie leskim i bieszczadzkim odbędzie się kolejna edycja największego biegu pamięci w Polsce „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W związku z organizacją wydarzenia mogą wystąpić utrudnienia drogowe.

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest zarówno, największym biegiem pamięci w Polsce, jak i największą imprezą masową towarzyszącą obchodom „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Od 2015 roku, Bieg Tropem Wilczym odbywał się pod koniec lutego lub w marcu, jednak z powodu obecnej sytuacji sanitarnej w kraju, termin został przesunięty na 15 sierpnia 2021 roku.

Bieszczadzka edycja biegu odbędzie się w Ustrzykach Dolnych. Start i meta znajdą się na parkingu Bieszczadzkiego Zespołu Szkół Zawodowych przy ulicy Przemysłowej. W programie znalazł się bieg rodzinny na dystansie 1963 metrów, bieg główny na 7000 metrów oraz marsz Nordic Walking na dystansie 5000 metrów.

Z kolei w Lesku organizatorzy przygotowali trasy na długości 1000 metrów, 1963 metrów oraz 6000 metrów. Pierwszy bieg rozpocznie się o godzinie 10:00. Na drodze w centrum miasta mogą wystąpić utrudnienia. Policja przypomina, że zawody będą miały miejsce przy zamkniętym ruchu drogowym.

Zamknięte drogi w Lesku

  • Bieg na 1000 metrów: Start godzina 10:00 – ul. Rynek, ul. 1000-lecia, ul. Moniuszki, ul. Berka Joselewicza, ul. Wincentego Pola, Plac Konstytucji 3 Maja, ul. Śliżyńskiego Plac Pułaskiego, ul. Rynek,
  • Bieg na 1963 metrów: Start godzina 10:30 – ul. Rynek, ul. Tysiąclecia, ul. Moniuszki, ul. Słowackiego, ul. Waryńskiego, ul. Kościuszki, Plac Konstytucji 3 Maja, ul. Śliżyńskiego, ul. Rynek,
  • Bieg na 6000 metrów: Start godzina 11:15 – kościół – Glinne, Jankowce, Lesko ul. Witosa, ul. Waryńskiego, ul. Kościuszki, Plac Konstytucji 3 Maja, ul Śliżyńskiego, ul. Rynek.

Kamil Mielnikiewicz