• W Sanoku powstała Zaczytana Wystawa, dzięki której można pobrać bezpłatny audiobook oraz oddać na zbiórkę książki.
  • Zebrane książki zasilą biblioteki otwierane w szpitalach, placówkach opiekuńczych, wychowawczych oraz pomocowych.

Zaczytane Ławki zlokalizowano w Galerii Sanok i tworzy je Fundacja Zaczytani.org. Łączą one czytelnictwo ze sztuką. Każda ławka to inny projekt będący artystycznym wyrazem danego twórcy. Jedne ujmują prostotą, żartem, inne z kolei mają na sobie mnogość metafor i dostarczają głębokiego przeżycia estetycznego. Mimo że bryła jest zawsze taka sama, to każda Zaczytana Ławka budzi inne emocje czy refleksje.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Znamy wyniki konkursu na imiona dla dwóch młodych żubrów z Nadleśnictwa Stuposiany

Wystawa składa się z ośmiu eksponatów: Ławka Wiesławy Szymborskiej, Ławka Z miłości do dzieci, Akademii Pana Kleksa, Ławka Mózg, Przytulanka, Mistrza i Małgorzaty, Wśród Planet i Ławka Poczuj. Każdą Zaczytaną Ławkę wyposażono w tabliczkę z kodem QR, dzięki któremu można pobrać bezpłatny audiobook.

Fot. UM Sanok

Zbiórka książek na rzecz szpitali i różnych placówek

W Galerii Sanok prowadzona jest również zbiórka. Można przynosić książki używane, ważne by były one w dobrym stanie i po 2000 roku, przeznaczone dla dzieci lub dla dorosłych. Książki zasilą Zaczytane Biblioteki, które Fundacja Zaczytani.org otwiera w szpitalach, placówkach opiekuńczych, wychowawczych i pomocowych.

Książki zebrane w Galerii Sanok zasilą Zaczytaną Bibliotekę, którą galeria ufunduje dla Domu Pomocy Społecznej Światło Nadziei w Sanoku.

Zaczytana Wystawa oraz zbiórka książek potrwają do 16 grudnia 2021 roku.

Autor: Kamil Mielnikiewicz / UM Sanok

Po drodze w Bieszczady Po drodze w Bieszczady