W połowie grudnia, MKS Arłamów Ustrzyki Dolne podpisał umowę z nowym trenerem. Został nim Lech Czaja, szkoleniowiec, który przez większość swojej trenerskiej kariery kojarzony był z Karpatami Krosno, gdzie przez 16 lat pracował z tamtejszą młodzieżą. W tym czasie, przez 7 lat, działał także w kadrach młodzieżowych Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

39-latek zasiadał na ławce trenerskiej między innymi w takich klubach jak: Nafta Jedlicze, Wisłok Sieniawa, a ostatnio 1. FK Svidnik, który na co dzień występuje w słowackiej trzeciej lidze.

Nazwisko asystenta trenera

Od najbliższej rundy, funkcję asystenta Lecha Czaji pełnić będzie Piotr Kowalski, który był dotychczas grającym trenerem A-klasowej Osławy Zagórz.

31-latek pierwsze trenerskie kroki stawiał w Anglii, gdzie ukończył kursy Youth Coaching Level 2, Football Coaching Level 2 oraz Coerver Coaching. Podczas pobytu za granicą Piotr Kowalski miał okazje pracować w polskiej Akademii Piłkarskiej w Londynie. Po powrocie do Polski założył i prężnie rozwinął Akademię Piłkarską „Kolejarz” w Zagórzu przy okazji kończąc kurs UEFA A.

Piotr Kowalski będzie także pracował w Akademii Piłkarskiej MKS Bieszczady Ustrzyki Dolne, gdzie obejmie funkcję koordynatora.

Autor: Kamil Mielnikiewicz