W Ratuszu w Rzeszowie podpisana została umowa partnerska pomiędzy klubem sportowym CWKS Resovia Rzeszów i Szkołą Mistrzostwa Sportowego Resovia w Rzeszowie, a Miejskim Klubem Sportowym Arłamów Ustrzyki Dolne i Zespołem Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych, w tym SMS i LMS Ustrzyki Dolne.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Snowgliding w Bezmiechowej Górnej. To nowa forma narciarstwa [ZDJĘCIA]

Współpraca na kilku płaszczyznach

Współpraca będzie obejmowała działania na kilku rożnych płaszczyznach. Pierwszą z nich będzie szkolenie dzieci i młodzieży, zarówno w klubie, jak i w szkołach mistrzostwa sportowego. Najzdolniejsi zawodnicy dostaną szansę na sprawdzenie się na konsultacjach i testach motorycznych w Resovii, a z czasem zyskają szansę na występy na zapleczu Ekstraklasy. Swoją wiedzę poszerzać będą także trenerzy ustrzyckiej akademii.

Fot. MKS Arłamów Ustrzyki Dolne | Facebook

Kolejnym ważnym aspektem będzie współpraca w zakresie organizacji wszelkiego rodzaju obozów czy turniejów piłkarskich. „Nasi młodzi zawodnicy będą mogli pokazać się na prestiżowych rozgrywkach, ale przede wszystkim aktywnie i ciekawie spędzić czas, korzystając z atrakcji miasta wojewódzkiego. Ponadto bazy sportowej i treningowej naszego Partnera” – czytamy w informacji przekazanej przez gminę Ustrzyki Dolne.

Druga płaszczyzna dotyczy polityki transferowej, która między klubami partnerskimi będzie działać na zasadzie obustronnej wymiany zawodników. Dzięki czemu młodzi wartościowi piłkarze zyskają szansę na zdobywanie doświadczenia na wyższym poziomie rozgrywkowym.

Autor: Kamil Mielnikiewicz / MKS Arłamów Ustrzyki Dolne | Facebook