MKS Arłamów Ustrzyki Dolne to beniaminek IV ligi podkarpackiej. Drużyna, po świetnym sezonie w krośnieńskiej klasie okręgowej awansowała na wyższy poziom ligowy. W letnim okresie przygotowawczym zaszła zmiana na ławce trenerskiej. Miejsce Wojciecha Koguta zajęła para szkoleniowców: Piotr Ożóg oraz Kamil Walaszczyk.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Stodoła z dziełem Arkadiusza Andrejkowa zniknęła z powierzchni ziemi

Słaba dyspozycja słynnych Hotelarzy

Fot. MKS Arłamów Ustrzyki Dolne | Facebook

Drużyna rozpoczęła sezon 15 sierpnia od porażki na własnym stadionie z Piastem Tuczempy. Następnie MKS grał w przysłowiową kratkę. Wygrane przeplatały się z remisami oraz porażkami. Najwyższe zwycięstwo zespół odniósł w Ustrzykach Dolnych w spotkaniu z Czarnymi Trześń. Wówczas gospodarze siedmiokrotnie posyłali piłkę za linię bramkową rywala. Seria porażek i niepowodzeń rozpoczęła się 24 października. Piłkarze Arłamowa przegrali sześć pojedynków z rzędu, odpowiednio z KS Wiązownicą 0:5, Izolatorem Boguchwała 1:4, Stalą Łańcut 0:1, JKS-em Jarosław 1:4, Karpatami Krosno 2:4 oraz Głogovią Głogów Małopolski 0:2.

Rezygnacja z funkcji trenerów

Z uwagi na niezadowalające wyniki Piotr Ożóg oraz Kamil Walaszczyk złożyli rezygnacje z funkcji trenerów pierwszej drużyny. Aktualnie nie znamy nazwiska nowego szkoleniowca, jednak zarówno przed nim, jak i przez piłkarzami stoi poważne zadanie utrzymania się na szczeblu rozgrywek IV ligi podkarpackiej.

Fot. MKS Arłamów Ustrzyki Dolne | Facebook

Pierwszą część sezonu 2021/2022, MKS Ustrzyki Dolne zakończył dopiero na 17 pozycji z dorobkiem 18 punktów. Taka statystka przekłada się na 5 wygranych, 3 remisy oraz 11 porażek. Na przestrzeni 19 spotkań najskuteczniejszym strzelcem drużyny okazał się Radosław Macnar, który zdobył 16 bramek.

POZYCJADRUŻYNAPUNKTY
1.KS Wiązownica40
2.Głogovia Głogów Małopolski39
3.Karpaty Krosno37
…….
17.MKS Arłamów Ustrzyki Dolne18
18.Orzeł Przeworsk17
19.MKS Kańczuga12
20.Czarni Trześń3

Autor: Kamil Mielnikiewicz