Frekwencja podczas wczorajszego pikniku rodzinnego w Wańkowej była dowodem tego, jak ważna jest organizacja takich wydarzeń. Setki mieszkańców przyszło na plac przed budynek Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu Bieszczad.ski by wspólnie dobrze się bawić.

Przywitanie i specjalne wyróżnienie

Piknik rodzinny rozpoczął się od przywitania wszystkich zgromadzonych przez Krzysztofa Zapałę. Wójt gminy Olszanica w swoim wystąpieniu nie krył zadowolenia z ilości osób, która w to niedzielne popołudnie postanowiła przyjść i razem wspólnie dobrze się bawić.

Cieszę się, bo widzę mnóstwo mieszkańców, ale także trochę turystów i o to nam właśnie chodziło. Chcemy zmieniać oblicze tej gminy na turystyczny charakter

– podkreślił wójt.

Wczorajsze wydarzenie było to również szczególne dla Stowarzyszenia Miłośników Olszanicy i Okolic. Prezes Dorota Głazowska-Krzywdzik z rąk Krzysztofa Zapały otrzymała specjalne gratulacje za zdobycie II miejsca w konkursie na Koordynatora Roku Konkursu Solidarności. Taki tytuł był wynikiem pracy na rzecz lokalnej społeczności, poprzez organizację wielu wydarzeń.

Była to dla mnie wielka przyjemność uczestniczyć w takiej edycji narodowej, gdzie spotkaliśmy koordynatorów z całej Polski. Dla mnie to ogromne wyróżnienie

– mówiła Dorota Głazowska-Krzywdzik.

Fot. Kamil Mielnikiewicz
« z 50 »

Przygotowano wiele atrakcji

Dla wszystkich zgromadzonych gości organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Najmłodsi mogli skorzystać ze strefy twórczej, mobilnego placu zabaw, a o dobrą zabawę zadbał Jurek Demko, który muzykę połączył z puszczaniem baniek mydlanych i sztucznym dymem. Ponadto, dzięki druhom Ochotniczej Straży Pożarnej mogli oni założyć hełm strażacki, wsiąść do wozu, jak również zobaczyć sprzęt, który na co dzień wykorzystywany jest do ratowania ludzkiego zdrowia i życia. O zabawę połączoną z edukacją zadbały także policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Lesku: aspirant sztabowy Katarzyna Fechner oraz młodsza aspirant Natalia Brzozowska.

Dla tych nieco starszych mieszkańców przygotowano strefę z potrawami regionalnymi, gdzie o ich podniebienia zadbało między innymi Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich Paszowianki z Paszowej. Przy stoisku Stowarzyszenia Miłośników Olszanicy i Okolic można było zakupić rękodzieło, z kolei o wygląd, porady kosmetyczne i poprawienie samopoczucia mieszkanek zadbały panie z My Harmony Makeup. Na koniec wszystkich do tańca porwał Zespół Muzyczny Alltracks.