Park Miniatur Centrum Kultury Ekumenicznej w Myczkowcach to ciekawa propozycja warta odwiedzenia podczas pobytu w Bieszczadach. Na otwartej przestrzeni skupiono 140 makiet architektury drewnianej przedstawiających najstarsze cerkwie prawosławne, greckokatolickie oraz kościoły rzymskokatolickie. 

Makiety zostały wykonane przez zespół osób pod kierunkiem Janusza Kuliga, rzemieślnika z Chmielnika koło Rzeszowa, natomiast architekturę terenu przygotował Norbert Piekarski z Bliznego.

Miniatury wykonane są w skali 1:25 i rozproszone na 10 usypanych górkach, na powierzchni ok. 1 ha. Wyeksponowano tutaj różnorodność stylów sakralnej architektury drewnianej odpowiadającej właściwościom poszczególnych grup etniczno- religijnych z terenów południowo – wschodniej Polski, Słowacji i Ukrainy

Śliczne, wykonane z dbałością o szczegóły makiety obiektów sakralnych otoczono miniaturową roślinnością, podobną do tej, która znajduje się przy poszczególnych świątyniach. Wygląda to bardzo naturalistycznie. Nawet po kamieniach płyną niewielkie potoki, a z cerkiewek (bo tych jest najwięcej) rozbrzmiewają starocerkiewne śpiewy.

W centrum Parku Miniatur umieszczono także pomnik Jana Pawła II.

Poza Parkiem Miniatur w Ośrodku znajdują się Ogród Biblijny oraz mini zoo. 

Fot. Saga