• Spółka Elbest posiada wiele hoteli w różnych częściach Polski, również w Myczkowcach, niedaleko Soliny.
  • Właścicielem obiektów hotelowych spółki Elbest będzie Polski Holding Hotelowy.

Spółka Elbest posiada sześć hoteli i cztery obiekty w Polsce, które świadczą usługi hotelowo-gastronomiczne, oferują noclegi indywidualne i dla grup zorganizowanych, a także zajmują się organizacją konferencji i szkoleń. Spółka posiada hotele między innymi w Krynicy, Międzyzdrojach oraz w Myczkowcach, niedaleko Soliny. Ponadto obiekty między innymi w Krasnobrodzie i Szklarskiej Porębie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nielegalnie przekroczył granicę w Bieszczadach

Sprzedaż obiektów hotelowych spółki Elbest Polskiemu Holdingowi Hotelowemu jest elementem porządkowania struktury Grupy PGE. Realizacji zadań zmierzających do koncentracji na działalności podstawowej. Nowy inwestor dla obiektów hotelowych spółki Elbest to bardzo dobra informacja. Wiedza i doświadczenie inwestora branżowego, jakim jest PHH, z pewnością pozwolą na rozwój obiektów hotelowych spółki – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Nowoczesne zarządzanie obiektami

Polski Holding Hotelowy to spółka w 100 procentach z kapitałem państwowym. Jej celem jest nowoczesne zarządzenie obiektami świadczącymi usługi hotelarskie, należącymi do Skarbu Państwa. W grupie kapitałowej PHH znajduje się łącznie 27 obiektów. Czyni ją druga największą grupą hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem.

Elbest Sp. z o.o. jest z kolei spółką zależną PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Pod marką Elbest Hotels posiada i zarządza dziesięcioma obiektami hotelowymi i gastronomicznymi. Położone są one w centrum kraju na wyspie Wolin, w Beskidach, Karkonoszach, Dolnym Śląsku oraz Bieszczadach.

Autor: Kamil Mielnikiewicz / PGE Polska Grupa Energetyczna