Autor:

Otryt Lutowiska wpisuje na swoje konto pierwsze ligowe punkty w rundzie wiosennej - Zdjęcie główne

Przeczytaj również:

Aktualności

Otryt Lutowiska rozpoczął drugą część sezonu 2021/2022 od wygranej. Podopieczni trenera Bartosza Drapały ograli przed własną publicznością Zalew Myczkowce 2:1. Dla gospodarzy bramę zdobyli: Kamil Dawidowicz i Jakub Pełdiak, z kolei dla przyjezdnych na listę strzelców wpisał się Mateusz Pasierbowicz.

Od samego początku obie drużyny miały ogromne ambicje, by wygrać to spotkanie. Pierwsze minuty przechlały się na korzyść gości z Myczkowiec, którzy w 27. minucie wyszli na prowadzenie. Mateusz Pasierbowicz uderzył futbolówkę w długi róg bramki, ta odbiła się od słupka i trafiła ostatecznie do siatki. Otryt nie poddawał się i próbował wyprowadzać kolejne kontry, jednak przeszkadzał im w tym bramkarz Mateusz Pelc, który rozegrał bardzo dobre spotkanie.

Po zmianie stron gospodarze przejęli inicjatywę gry, co zaowocowało dwiema strzelonymi bramkami. W 75. minucie do wyrównania doprowadził Kamil Dawidowicz, a 10 minut później Jakub Pełdiak silnym uderzeniem z około 20 metra nie dał szans golkiperowi Zalewu na obronę.

Po 16. kolejkach krośnieńskiej klasy B, Otryt Lutowiska zajmuje czwartą lokatę z 26 punktami na koncie, z kolei Zalew Myczkowce plasuje się na dziewiątym miejscu z 17 punktami.

Otryt Lutowiska – Zalew Myczkowce 2:1 (0:1)

0:1 Mateusz Pasierbowicz 27’
1:1 Kamil Dawidowicz 75’
2:1 Jakub Pełdiak 85’

Otryt Lutowiska: Andrzej Pawlak, Marcin Ochwald, Jakub Lenkiewicz, Marcin Steciuk, (46' Kacper Borys) Robert Steciuk, Kamil Dawidowicz, Jakub Dziedzic, Adam Pawlak, Kamil Wierciński, (65' Radosław Lisowski) Mateusz Konik i (65' Jakub Pełdiak) Eryk Szarek.

Zalew Myczkowce: Mateusz Pelc, Mateusz Konik, (56' Dawid Bentkowski) Łukasz Konik, Damian Cycak, Matusz Pasierbowicz, (62' Krzysztof Głuszko) Mariusz Kuzio, Patryk Iwaniczko, (82' Giorgi Khatiashvili) Marek Barzycki, Piotr Kociuba i (83' Łukasz Barzycki) Sylwester Franke.

Zdjęcie główne: Otryt Lutowiska | Facebook