W Zagrodzie Pokazowej Żubrów w Mucznem w tym roku urodziły się trzy cielęta. Młoda jałówka dostała już imię Purkawka. Natomiast dwa byczki urodzone później w dalszym ciągu są bezimienne, wobec czego Nadleśnictwo Stuposiany zorganizowało konkurs na imiona dla nich.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Bieszczadzkie lasy bukowe docenione w Europie

Warunkiem udziału w konkursie jest zaproponowanie imion męskich, rozpoczynających się od liter „Pu”, ponieważ tak w księdze rodowodowej żubrów przyjęto ewidencję osobników linii białowiesko-kaukaskiej urodzonych w hodowlach zamkniętych, a żubry z tej linii żyją właśnie w Bieszczadach.

Na propozycje czekamy do 2 grudnia, by 6 grudnia, na Mikołajki, ogłosić werdykt. Dla autorów wybranych imion przewidziano nagrody” – wyjaśnia Ewelina Baran z Nadleśnictwa Stuposiany.

Propozycje można przesyłać na adres mailowy ewelina.baran@krosno.lasy.gov.pl, a w tytule umieścić „Konkurs na imię dla żubrów”. „Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału. Wybór zostanie dokonany spośród propozycji niepowielających się z imionami już nadanymi, których lista jest dość długa” – dodaje Ewelina Baran.

Lista imion

Regulamin konkursu na imię dla żubrów

Autor: Kamil Mielnikiewicz