Pierwszy dzień grudnia okazał się bardzo pracowity dla strażaków z jednostki w Rzepedzi. Po godzinie 22, ochotników zadysponowano do miejscowości Kulaszne, gdzie w wyniku silnego wiatru, na drogę wojewódzką przewróciło się drzewo. „Uniemożliwiło to ruch kołowy w tamtym miejscu. Nasze działania polegały na jak najszybszym usunięciu drzewa oraz posprzątane połamanych gałęzi, aby nie stwarzały zagrożenia dla kierujących” – relacjonują strażacy z OSP KSRG Rzepedź.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Poprawa walorów krajobrazu Bieszczadów [ZDJĘCIA]

Fot. OSP Olszanica | Facebook

Obfite opady śniegu, które nawiedziły wczoraj Bieszczady spowodowały, że od wczesnych godzin rannych jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Lutowiska miały dużo interwencji. Dotyczyły one głównie usuwania połamanych i wiszących na drogami drzew. Strażacy wzywani byli na drogę między Smolnikiem, a Dwernikiem, na drogę wojewódzką do Ustrzyk Górnych oraz trasę prowadzącą do Skorodnego.

Do podobnego zdarzenia doszło w miejscowości Wańkowa. Strażacy z Olszanicy usuwali z drogi powiatowej powalony konar drzewa. Ponadto druhowie zajęli się zabezpieczeniem miejsca i kierowaniem ruchu.

Autor: Kamil Mielnikiewicz