reklama

Ogromny sukces „Watahy”. Serial znalazł się na liście najlepszych produkcji na świecie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ogromny sukces „Watahy”. Serial znalazł się na liście najlepszych produkcji na świecie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności
reklama

„Wataha” od wielu lat uznawana jest za najlepszą produkcję filmową w Polsce. Serial ma na swoim koncie wiele nagród, jednak stale się one powiększają. Tym razem słynny serial o pracy Straży Granicznej w Bieszczadach został wyróżniony przez brytyjski tygodnik „The Sunday Times”.

Na łamach prestiżowego brytyjskiego tygodnika „The Sunday Times” oraz na stronie dziennika The Times ukazał się ranking 50. najlepszych seriali międzynarodowych, które można teraz oglądać. Na liście znalazło się wiele popularnych seriali, takich jak: „Gomorra”, „Gdzie jest mój agent”, „Squid Game”, czy francuski serial „Spirala”, który zajął pierwsze miejsce.

Ogromne wyróżnienie dla „Watahy”

W tym zaszczytnym gronie pojawił się także polski akcent – serial „Wataha”, który uplasował się na 15. miejscu. „Gratulacje dla wszystkich zaangażowany w powstanie tego serialu!” – napisała krótko w mediach społecznościowych Aleksandra Popławska, aktora wcielająca się w postać prokurator Igi Dobosz.

Emisja serialu w 19 państwach

Ważnym momentem dla serialu „Wataha” był czerwiec 2016 roku. To wtedy brytyjska stacja Channel 4 – za pośrednictwem kanału telewizyjnego oraz własnego serwisu internetowego – wyemitowała pierwszą serię w języku angielskim, pod tytułem „The Border”. Europejski oddział HBO zaprezentował serial w 15 krajach i na festiwalu SeriesMania w Paryżu. Druga seria serialu miała premierę jednocześnie w 19 państwach za pośrednictwem poszczególnych oddziałów HBO Europe

“Wataha” – o czym jest serial?

„Wataha” to polski serial produkcji HBO, którego akcja dzieje się w Bieszczadach, w środowisku strażników granicznych. W zamachu bombowym giną oficerowie jednej z jednostek. Tylko jednemu z nich udaje się przeżyć. Kapitan Wiktor Rebrow w wyniku zamachu traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. Zagubiony, próbuje dociec, co się wydarzyło i kto za tym wszystkim stoi.

Turystyka filmowa w Bieszczadach

Popularność pierwszych serii spowodowała rozwój tak zwanej turystyki filmowej w Bieszczadach i wzrost liczby turystów odwiedzających miejsca, gdzie kręcono sceny serialu. Są wśród nich zarówno plenery w Bieszczadach, między innymi rezerwat przyrody Sine Wiry, kamieniołomy “Gruby” i “Drobny” w dawnej wsi Rabe, Przełęcz Wyżna, dolina Sanu koło Procisnego. Ponadto obiekty – most na Sanie w Huzelach, placówka Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych, pensjonat Wilcza Jama w Smolniku, wybudowany dla potrzeb filmu bunkier i chatę na punkcie widokowym Pichurów między Mucznem a Tarnawą Niżną, Muzeum Historii Bieszczadów w Czarnej Górnej, schronisko turystyczne “Baza nad Roztokami” w Tarnawie Niżnej, cerkiew Narodzenia Bogurodzicy w Michniowcu czy zapora w Solinie.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama