Ogólnopolskie zawody drwali, konkursy plastyczne, koncerty czy rajd rowerowy „Śladami Wielkiej Wojny”. To tylko część atrakcji, jakie przygotowano w minioną sobotę w Nowym Łupkowie.

W minioną sobotę na stadionie piłkarskim w Nowym Łupkowie rozegrały się ogólnopolskie zawody drwali i operatorów pilarek. Dzięki temu wydarzeniu, zgromadzeni mieli okazję poznać tajniki pracy leśników i drwali. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, w tym konkursy plastyczne z wiedzy o przyrodzie, z kolei miłośnicy jazdy na rowerze za sprawą Stowarzyszenia Sportowo-Rekreacyjnego „Żbik” mogli wziąć udział w rajdzie „Śladami Wielkiej Wojny”.

Po zawodach drwali i nagrodzeniu laureatów rozpoczęła się część artystyczna, w trakcie której zaprezentowały się zespoły lokalne: Zespół Senior oraz Łem-My z Komańczy. Przed zgromadzoną publicznością wystąpiły również dzieci i młodzież przebywająca w gminie Komańcza na wymianie międzynarodowej. Następnie na scenie zaprezentowała się młoda artystka z Ukrainy – Dariana Zabołotna, która oczarowała wszystkich swoim wokalem. Gwiazdami wieczoru byli: Bieszczadersi i Rompey.

Fot. Gminny Ośrodek Kultury w Komańczy
« z 33 »

W trakcie imprezy swoje potrawy regionalne zaprezentowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Nowego Łupkowa, Bukowska oraz ze Średniego Wielkiego. Atrakcje zapewnili również mundurowi. Straż Ochrony Kolei i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej zaprezentowali swoje wyposażenie i opowiedzieli o codziennej pracy.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Nadleśnictwo Komańcza, Sołectwo Nowy Łupków, Gminny Ośrodek Kultury w Komańczy oraz wójta gminy Komańcza.