Malarstwo, rzeźba, rysunek, grafika czy ceramika. To tylko jedne z dziedziny dzieł, które będzie można obejrzeć podczas corocznej wystawy pod nazwą „Bieszczadzkie Zadumanie”, organizowane w Bieszczadzkiej Galerii Sztuki Synagoga w Lesku.

Uroczysty wernisaż wystawy „Bieszczadzkie Zadumania” odbędzie się już w najbliższą sobotę. Podczas wydarzenia będzie można obejrzeć, zarówno prace profesjonalistów, jak i amatorów, przedstawicieli wszystkich dziedzin twórczości. Począwszy od malarstwa, rzeźby, rysunku, grafiki, ceramiki, fotografii po rękodzieło czy biżuterię artystyczną. O oprawę muzyczną zadba Grzegorz „Kowal” Michalik.

Bieszczadzka Galeria Sztuki Synagoga to największa tego typu galeria w Bieszczadach. Swoją oficjalną działalność wystawienniczą rozpoczęła w 1978 roku z inicjatywy ówczesnego dyrektora domu kultury Andrzeja Potockiego. Powstanie galerii zbiegło się z powstaniem Bieszczadzkiej Grupy Twórców przy Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku.
Od tego czasu cyklicznie, w okresie letnim, odbywają się tam wystawy twórców związanych z Bieszczadami i Beskidem Niskim. Synagoga przyciąga turystów którzy chcą obejrzeć historyczny budynek, jak też artystyczny kunszt.

Na początku działalności galerii prace wystawiało kilkunastu twórców, obecnie jest to ponad 80 osób, setki prac, a w każdej bieszczadzka nuta, szczypta nostalgii, marzeń, wspomnień, przeżyć

– informuje Dawid Lipka, kierownik Biura Promocji, Kultury i Turystyki UMiG Lesko.

Wydarzenie rozpocznie się 7 maja o godzinie 12:00 w Bieszczadzkiej Galerii Sztuki Synagoga w Lesku.