Szlachetna Paczka to działająca od 2001 roku ogólnopolska akcja świątecznej pomocy osobom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb przez wyznaczonych do tego wolontariuszy. To nie tylko konkretna pomoc materialna, to przede wszystkim impuls do działania. Inicjatywa ta co roku łączy tysiące osób, w tym wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców czy dobroczyńców. Ponadto ludzi różnych grup zawodowych, w tym funkcjonariuszy Służby Więziennej.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rękodzieła, dekoracje i potrawy świąteczne. Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy

Podobnie jak w roku ubiegłym inicjatorem zorganizowania pomocy dla jednej z rodzin był komendant Ośrodka Doskonalenia Kadr Służy Więziennej w Olszanicy. „To już moja kolejna Szlachetna Paczka. Podobnie jak rok temu zaproponowałem, abyśmy jako załoga przygotowali własną paczkę dla potrzebującej wsparcia rodziny” – mówi ppłk Adam Nieznański.

W tegorocznej edycji projektu Ośrodek do wspólnej realizacji szlachetnej paczki zaprosił kontrahentów, przedsiębiorców, z którymi współpracuje na co dzień. „Chcielibyśmy podziękować darczyńcom, którzy odpowiedzieli na nasz apel i dołączyli do podjętej przez nas inicjatywy” – dodaje komendant Adam Nieznański.

Autor: Kamil Mielnikiewicz / ODKSW Olszanica