Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych wziął udział w Zjeździe Pracowni Samorządowej Fundacji Batorego w Pruszkowie. W trakcie panelu dyskusyjnego, włodarz bieszczadzkiej gminy opowiedział o swoich doświadczeniach i formach pomocy uchodźcom z Ukrainy, realizowanych na tym przygranicznym terenie.

Bartosz Romowicz podczas panelu dyskusyjnego dotyczącego działań samorządów wspierających uchodźców opowiedział o wszystkich działaniach pomocowych dla Ukraińców podejmowanych przez mieszkańców gminy Ustrzyki Dolne, organizacje czy instytucje.

Podzieliłem się zdobytymi doświadczeniami w trakcie organizowania wsparcia uchodźcom z Ukrainy. Komunikacji ze społecznością lokalną, polską i światową, tworzenia miasteczka pomocowego przy przejściu granicznym Krościenko-Smolnica. Ponadto organizacji punktów recepcyjnych, magazynów i pracy wielu osób oraz wolontariuszy

– mówi burmistrz Romowicz.

Pracownia Samorządowa Fundacji Batorego to ogólnopolskie przedsięwzięcie, w którym spotykają się i debatują włodarze i radni dużych miast, miasteczek i gmin wykazujący się współpracą z mieszkańcami i poszukiwaniem innowacyjnych rozwiązań dla lokalnych problemów.

Każda możliwość wymiany dobrych praktyk pomiędzy samorządami prowadzi tylko do rozwoju i wypracowywania jak najlepszego sposobu funkcjonowania polskich miast i gmin. Pozawala to na podejmowanie działań usprawniających funkcjonowanie samorządu lokalnego, będącego wspólnotą opartą na dialogu i współpracy z mieszkańcami

– dodał Bartosz Romowicz.